Gładka i piękna skóra już po jednym zabiegu? Rozwiązaniem jest termokoagulacja

Opublikowane w: Skóra
Termokoagulacja

Cześć!

Przebarwienia, zmarszczki, popękane naczynia krwionośne, włókniaki. To tylko niektóre niedoskonałości znajdujące się na skórze. A żadna z nich nie jest przez nas mile widziana. Jeżeli i ty chcesz mieć gładziutką skórę, to sprawdź, jak pomoże ci w tym termokoagulacja. Zapraszam do przeczytania mojego tekstu.

Czym jest termokoagulacja?

Termokoagulacja to zabieg używany do usunięcia zmian na skórze lub zmniejszenia ich widoczności. Do tego celu wykorzystuje się impulsy prądu o wysokiej częstotliwości radiowej, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, skuteczny i precyzyjny. Inaczej usuwa się czerwone pajączki, a inaczej wypukłe zmiany na skórze. Najłatwiej jest usunąć zmiany naczyniowe o różnym charakterze. Podczas takiego zabiegu przykłada się igłę prostopadle do zmiany, w wyniku czego następuje koagulacja i zamknięcie rozszerzonego naczynia krwionośnego. A jak wygląda zabieg usunięcia wypukłych zmian, np. włókniaków? Wtedy igłę przykładamy do zmiany pod kątem i wykonujemy ruch przecinający. Zdecydowaną większość zmian da się usunąć całkowicie. Po zabiegu powstają drobne strupki, które szybko się goją.

Termokoagulacja – wskazania i przeciwwskazania

Za pomocą termokoagulacji można usunąć: rozszerzone naczynka, rubinki (czerwone wypukłe zmiany na skórze), naczyniaki wypukłe i naczyniaki gwiaździste. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są natomiast:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby serca,
  • nowotwory,
  • AIDS,
  • zapalenie wątroby,
  • bardzo niskie lub bardzo wysokie ciśnienie,
  • peelingi chemiczne i mikrodermabrazja,
  • opryszczka,
  • grudki i krosty.

Zanim pójdziesz na zabieg – zdiagnozuj się

Najważniejsze w usuwaniu zmian za pomocą termokoagulacji jest prawidłowa diagnoza. Lekarz, który będzie przeprowadzał zabieg, musi mieć pewność, że zmiana skórna ma jedynie charakter estetyczny, a nie kliniczny. Te ostatnie wymagają bowiem zupełnie innego leczenia. W przeciwnym razie można nabawić się powikłań.

Jak dbać o skórę po termokoagulacji?

Po zabiegu termokoagulacji skórę należy przemywać delikatnymi preparatami. Do ochrony przeciwsłonecznej należy używać kremów z filtrami SPF 50+. Przez tydzień od zabiegu nie wolno chodzić na saunę i basen, należy także unikać zażywania gorących kąpieli i spożywania alkoholu. Natomiast przez dwa tygodnie nie można się opalać oraz nie korzystać z solarium i nie stosować samoopalaczy. Trzeba zrezygnować z używania kosmetyków złuszczających i przyjmowania aspiryny.

Byłyście kiedyś na zabiegu termokoagulacji, dziewczyny?

Płyn micelarny a inne kosmetyki do demakijażu ‒ co polecam?
Pielęgnacja stóp. Jak zrobić to dobrze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *