Jak jesienią zadbać o włosy? Kilka praktycznych wskazówek

Jesień - jak wówczas dbać o włosy?

Cześć!

Jesień dla włosów może być bardzo obciążającą porą roku. Możemy zaobserwować podczas niej zwiększone wypadanie, elektryzowanie i puszenie się pasemek, utratę elastyczności i połysku. Czy da się temu jakoś zapobiec? I jak przygotować włosy na przyjście zimy?

Elektryzowanie

Wszystko przez czapki, szaliki i golfy. Zakładane przez głowę, na głowę, ściągane niezbyt delikatnie powodują elektryzowanie się włosów. Widok jest komiczny, ale próby ujarzmienia odstających kosmyków – męczące. Rozwiązanie? Na włosy stosuj odżywkę z jedwabiem, a do suszenia używaj suszarki z funkcją jonizacji; przydadzą się także odżywki bez spłukiwania o właściwościach antystatycznych.

Wypadanie

To najczęstszy problem dotyczący włosów i występujący jesienią. Aby temu zapobiec lub częściowo zahamować, należy stosować suplementy ze skrzypem, cynkiem lub biotyną. Wzmocnienie cebulkom zapewni również masaż skóry głowy z zastosowaniem wcierki. Ta metoda nie tylko poprawi kondycję twoich włosów, lecz także zapewni ci relaks.

Przesuszenie

Jesienią włosy bardzo szybko tracą blask i nawilżenie. Powód? Klimatyzacja, zróżnicowana temperatura w pomieszczeniach i na zewnątrz, niesprzyjające warunki atmosferyczne. Aby temu zaradzić, dobrze jest zastosować na noc maskę i bogatej konsystencji, która zadba o nawodnienie i elastyczność.

Poplątane

Wiatr bardzo często plącze i kołtuni włosy. Co więcej wilgoć w powietrzu powoduje, że pasemka się skręcają i falują. Trudno jest zachować ich prostą teksturę, nie ma także sensu ich prostować. Dobrze jest stosować olejki, które świetnie się sprawdzą na suchych włosach, jak i podczas mycia wraz z szamponem.

Rozdwojone

Końce włosów rozdwajają się jesienią bardzo często. Jeżeli i ty masz z tym problem, to warto wypróbować octowe płukanki i pamiętać o regularnych wizytach u fryzjera. Podcięcie nawet centymetra sprawi, że twoje włosy będą wyglądały lepiej i nie będą się dalej rozdwajały. Ważne jest, żeby w okresie jesiennym zrezygnować z używania prostownicy i suszarki.

Brak objętości

Noszenie czapki powoduje, że fryzura traci na objętości, a pasemkom trudno jest się odbić od skóry głowy. Objętość pomoże im zachować utrwalenie fryzury lakierem lub suchym szamponem, a także zastosowanie specjalnej szczotki Tangle Teezer.

Zrzuciłaś parę kilo? Sprawdź, jak zadbać o skórę
Moc 7 witamin. Olej z awokado Nanoil – właściwości i działanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *