Jak zwiększyć przepuszczalność skóry? Zabiegi, które ci w tym pomogą

Opublikowane w: Skóra

Cześć!

Czy wiesz, że najważniejszym zadaniem skóry jest ochrona przed różnymi czynnikami zewnętrznymi? Co ciekawe należą też do nich składniki kosmetyków, których używasz na co dzień. Zatem co zrobić, żeby odżywcze substancje przeniknęły do najgłębszych warstw skóry? Wypróbuj te zabiegi.

Jak działa skóra?

Składniki przedostają się trzema drogami: przez naskórek, ujścia gruczołów potowych i ujścia mieszków włosowych. Odbywa się to trzema sposobami wyróżnionymi ze względu na stopień przenikania substancji. Są to:

  • adsorpcja – substancja dociera jedynie do zewnętrznej warstwy naskórka,
  • penetracja – przenikanie substancji w głąb skóry właściwej bez przenikania do naczyń krwionośnych,
  • resorpcja – wnikanie substancji do naczyń krwionośnych, dotyczy witamin, kwasu salicylowego, olejków eterycznych, roślinnych wyciągów.

Zabiegi usprawniające przenikanie składników w głąb skóry

JONOFOREZA

Jest zabiegiem polecanym do transportu małocząsteczkowych substancji za pomocą pola elektrycznego o małym napięciu. Jonoforeza polega na wprowadzeniu do skóry substancji w postaci jonów, jest zabiegiem typowo kosmetycznym i takim, który uzupełnia i wzmacnia efekty innych zabiegów. Wskazaniami do jonoforezy są rozszerzone naczynka krwionośne, nadmierna potliwość, blizny, stany zapalne, łojotok, trądzik różowaty i pospolity, przebarwienia na twarzy. Jakie efekty daje ten zabieg? Rozjaśnia plamy, dotlenia skórę, nawilża, przyspiesza procesy regeneracyjne. I najważniejsze, przygotowuje skórę do dalszych zabiegów.

ELEKTROPORACJA

Zabieg polega na transportowaniu dużych cząsteczek substancji za pomocą krótkich impulsów prądu o dużym napięciu. Metoda opiera się na tworzeniu w błonach komórkowych przestrzeni, dzięki którym składniki lepiej przenikają do komórek. Elektropolacja to bezinwazyjny i bezbolesny zabieg przenoszenia substancji zawartych w lekach i kosmetykach. Po zabiegu kanały zanikają, tworząc ciągłą strukturę. Elektroporację stosuje się w przypadku blizn, trądziku pospolitego, usuwania zmarszczek i cellulitu, braku elastyczności i odwodnieniu skóry. Zabieg nie powoduje niepożądanych efektów, a rezultaty są widoczne po pierwszym zabiegu.

MEZOTERAPIA

To nieinwazyjna metoda odmładzania skóry oraz redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej. Wykorzystuje się podczas niej prąd impulsowy i aktywne substancje odżywcze. Wskazaniami są: utrata elastyczności skóry, profilaktyka przeciwstarzeniowa, przebarwienia, popękane naczynka krwionośne, trądzik, obrzęki pod oczami, cellulit. Mezoterapia jest bezbolesna, nie powoduje skutków ubocznych, regeneruje skórę, ujędrnia, redukuje zmarszczki, poprawia owal twarzy i ujędrnia koloryt skóry.

Światło a makijaż. Jak się umalować, żeby zawsze ładnie wyglądać?
Róż do policzków. Jak poprawnie go zaaplikować i jakie znasz jego rodzaje?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *