Moroccanoil Smoothing. Jak zaskoczył mnie ten zestaw do włosów?

Opublikowane w: O włosach | Produkty kosmetyczne
kuracja moroccanoil

Moje życie to moje włosy 🙂

Pielęgnacja włosów zajmuje mi znaczną część czasu, jaki poświęcam na całościowe dbanie o siebie. Moim zdaniem to, w jakim stanie są nasze włosy i jak wyglądają, odgrywa najważniejszą rolę w całym naszym wyglądzie. Nie boję się wydawać dużych pieniędzy na kolejne olejki do włosów, a kilka tygodni zafundowałam sobie kurację od Moroccanoil.

Co mogę powiedzieć o
MOROCCANOIL SMOOTHING?

Zanim kupiłam zestaw kosmetyków od Moroccanoil, naczytałam się setek opinii i recenzji. Wszystkie pozytywne i zachęcające do kupna. Z początku chciałam tylko olejek do włosów Moroccanoil Original Treatment – lekką kurację do włosów na bazie oleju arganowego. Potem stwierdziłam, że jak już kupować tak drogi produkt to najlepiej w zestawie z szamponem i odżywką z tej samej serii, żeby produkty lepiej zadziałały na moje włosy.

Wybrałam następujący zestaw:

  • Moroccanoil Smoothing Shampoo (szampon o pojemności 250 ml),
  • Moroccanoil Smoothing Conditioner (odżywka do włosów o tej samej pojemności),
  • Moroccanoil Treatment (olejek do każdego rodzaju włosów w wersji 25 ml).

Wszystko zapakowane w ładną, dużą kosmetyczkę 🙂

Po pierwszym użyciu zauważyłam znaczną różnicę w wyglądzie włosów. Myślałam, że to naprawdę skuteczna kuracja do włosów. Szampon bardzo fajnie się pieni i dobrze myje włosy, nałożona po umyciu odżywka do spłukania nadaje włosom jedwabistej miękkości i ułatwia suszenie. Natomiast olejek nałożony na myciu dodaje włosom lekkości, blasku i gładkości. Ogólnie efekt jest jak najbardziej pozytywny.

Niestety po kilku godzinach włosy zaczynają się puszyć, mimo że olejek do włosów Moroccanoil wraz z szamponem i odżywką mają skutecznie wygładzać i upiększać włosy. Byłam zawiedziona, że płacąc tyle pieniędzy, nie dostaję w zamian długotrwałego efektu. Przyszłam do pracy z pięknymi, lśniącymi włosami, a wychodziłam z napuszoną fryzurą.

Postanowiłam sprawdzić,
DLACZEGO MOROCCANOIL NIE JEST OK?

Winę za taki stan rzeczy ponosi skład. Okazuje się, że seria Moroccanoil to wcale nie produkty naturalne. Zaczęłam analizować składniki i bardzo się zawiodłam. Zdajecie sobie sprawę z tego, że olejek do włosów Moroccanoil to głównie lotne silikony i tylko dwa naturalne olejki. Liczyłam na coś więcej, a nie na silikonowe serum w takiej cenie. Może i działa dobrze na początku, ale silikony bardzo szybko się ulatniają i efekt mija niedługo po użyciu produktu. Poza tym sieją spustoszenie na włosach, dla których nie są zbyt dobre, podobnie jak sztuczne barwniki obecne w tych produktach.

Podsumowując, zawiodłam się i nie polecam nikomu produktów z serii Smoothing. Zwłaszcza teoretycznie naturalny, marokański olejek do włosów Moroccanoil Treatment jest nieprzyjemnym zaskoczenie. Nie działa tak jak powinien i nie jest warstw swojej ceny.

Szkoda…

Moroccanoil – mój test olejku do włosów
Gadżety kobiety przydatne w każdej sytuacji. Czego używam do pielęgnacji skóry i włosów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *