Uroda w wersji less — mydła do włosów, odżywki w kostce i balsamy w wersji stężonej

Opublikowane w: O włosach | Pielęgnacja

Hej kochani! Lubicie kosmetyki, które nie zajmują dużo miejsca? Fascynuje was filozofia no waste albo less is more w kosmetykach? Z pewnością pokochacie szampony, odżywki i balsamy do ciała w kostkach. Ten kostkowy świat kosmetyczny się rozrasta i staje się coraz popularniejszy. Dziś opowiem Wam trochę o moich ulubionych kosmetykach — nie tylko na wyjazd.

Kosmetyki do mycia w kostce – co to takiego?

Wyglądają jak mydło, pienia się i zmydlają jak mydło, ale mydłem nie są, ponieważ mają inny skład. Szampon w kostce to po prostu inna niż płynna wersja kosmetyku do mycia włosów. Ma też lepszy skład, bo silniejszą kondensację bezpiecznych dla skóry składników aktywnie myjących i pielęgnujących włosy. Szampon w kostce jest też wydajniejszy — to jak dwie butelki szamponu w wersji kompaktowej! Oczywiście nie zawiera wody, więc fani ekologii są nim zauroczeni, a w transporcie zajmuje mniej miejsca, wiec możemy przewieść więcej kostek, zużywając mniej paliwa. To dopiero filozofia zero waste!
Odżywka kostce to z kolei nieco bardziej miękka kosteczka do włosów, która nakłada się na włosy i spłukuje. Można najpierw nanieść ją na dłonie, albo od razu potrzeć wilgotne umyte szamponem włosy, od góry ku końcówkom, aby je wygładzić i nie uszkodzić struktury. Ja często wybieram taką formę odzywki, bo wiem, ze dokładnie uda mi się pokryć nią całe włosy, a odżywka z nich nie ścieknie, bo ma o wiele bardziej stężoną formę.

Zalety kosmetyków w kostce

  •  są…w kostce :p czyli małe, poręczne, praktyczne, stężone i wydajne
  •  mają doskonały skład
  •  tak naprawdę pozwalają zaoszczędzić sporo — nie tylko miejsca w łazience, ale i pieniędzy w portfelu
  •  oszczędzają wodę
  • moim zdaniem dużo lepiej pielęgnują włosy i skórę
  •  są wszechstronny — szampon do włosów w kostce nadaje się także do mycia ciała i dłoni
  •  możecie je zabrać wszędzie — zajmują tak mało miejsca, że po prostu… cóż… dla mnie, jakom kobiety, która zabrałaby w podróż wszystko i zawsze potrzebuje dodatkowego miejsca w bagażu — są po prostu niezastąpione!

Jak używać szamponu w kostce?

To bardzo łatwe! Zamiast nabierać go na dłoń, wylewając z butelki, po prostu zwilżacie dłonie i namydlacie szampon, a pianę nakładacie na wilgotne włosy, Ja często robię to 2-3 razy, aby poczuć, że pasma są dokładnie namydlone. Wtedy masujecie delikatnie skórę głowy. Szampon powinien się jeszcze mocniej spienić na waszych włosach, a piana ściekać na pozostałe kosmyki, na całej długości włosów. Następnie spłukuję szampon woda i sięgam po odżywkę. Voila!

A Wy – znacie kosmetyki w kosmetyce? Jakie firmy są Waszym zdaniem najciekawsze, jeśli chodzi o tą „kostkową” ofertę? Ja obecnie używam szamponu w kostce Yves Rocher – jest znakomity!

Jaki spray termoochronny do włosów polecam? Ranking ulubienców!
Szybki i trwały makijaż – poznaj moje sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *