5 domowych sposobów na śnieżnobiały uśmiech. Jak ja to robię?

Opublikowane w: Pielęgnacja | Porady i wskazówki
sposób na białe zęby

Zewsząd zalewają nas reklamy cudownych produktów i zabiegów zapewniających biały uśmiech. Testowałam większość z nich i z całą stanowczością mówię Wam: najlepsze metody wybielania zębów to te naturalne, tanie i do zastosowania w domu.

W związku z tym przychodzę do Was z małym poradnikiem, który stworzyłam na podstawie swoich własnych doświadczeń z różnymi sposobami na śnieżnobiałe zęby. Jedne były mniej, inne bardziej skuteczne – spośród wszystkich wybrałam te, które w moim przypadku przyniosły najlepsze rezultaty. To mój bardzo subiektywny ranking.

Uprzedzam: wiadomo, że naturalne metody wybielania zębów na każdego mogą działać inaczej, dlatego zachęcam do przetestowania moich metod, ale nie nastawiajcie się na 100-procentową skuteczność, bo możecie być np. mniej podatni na dany produkt 🙂

DOMOWE METODY WYBIELANIA ZĘBÓW

1. Wzbogać pastę o sodę oczyszczoną

Często używa się jej w kuchni, dlatego jest tania i łatwo dostępna. Soda oczyszczona jest najlepszym, naturalnym środkiem na białe zęby. Odrobinę sody dodaj do pasty do zębów, którą stosujesz i używaj tej mieszanki przynajmniej 1 raz dziennie. Uprzedzam, że niedokładne spłukanie resztek tej mieszanki może pozostawiać niesmak w ustach.

2. Pokochaj jedzenie truskawek

Przyszedł czas na bardziej przyjemny sposób na wybielenie zębów. Lubie truskawki? Ja je uwielbiam! Okazuje się, że maleńkie nasionka tych owoców świetnie usuwają zabrudzenia z naszych zębów, a dzięki temu walka o białe zęby jest skuteczniejsza. Wystarczy zjeść pół szklanki truskawek dziennie, aby uzyskać lepszy efekt wybierania. Smacznie i skutecznie.

3. Ogranicz ilość wypijanej dziennie kawy

Kawosze pewnie nie będą zachwyceni, ale z faktami nie ma co walczyć. Kawa, a właściwie zawarta w niej kofeina, pozostawia na zębach nieestetyczne przebarwienia. Zachęcam do całkowitego zrezygnowania z kawy, która nie jest zbyt dobra także dla naszego serca. Przynajmniej spróbujcie ją ograniczyć, a zobaczycie, że zęby będą bielsze. Niestety ciemna, czarna herbata działa tak samo ;(

4. Myj zęby po każdym posiłku

To jedna z tych zasad, które powtarzają nas już od małego, a my jak na złość nadal nie potrafimy się do niej dostosować. Dla dobra własnych zębów spróbujmy, choć początki mogą być trudne. U mnie czyszczenie zębów po każdym posiłku weszło już w nawyk i zawsze noszę ze sobą szczoteczkę do zębów + mini pastę albo chociaż płyn do płukania jamy ustnej.

5. Wybierz naturalną pastę do zębów

Warto zatrzymać się na chwilę przy sklepowej półce i poszukaj takiego produktu, który będzie miał naturalniejszy skład. Wiele popularnych past do zębów zawiera związki chemiczne, które nie są zbyt korzystne dla naszego organizmu. Lepiej dla nas i dla naszego uzębienia, jeśli zainwestujemy pastę bogatą w naturalne składniki wybielające. Poskutkuje to zębami jaśniejszy o kilka tonów.

Przesyłam Wam śnieżnobiały uśmiech na pożegnanie.
Bye 🙂

HIT czy KICZ? Diamentowa szminka do ust od MAC Cosmetics
Jak przygotować skórę do lata? Kilka trików, które sprawdziły się u mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *