Jak usunąć zaskórniki i wągry? Poznaj praktyczne sposoby na czystą cerę

Opublikowane w: Cera
Jak usunąć zaskórniki i wągry

Cześć!

Wągry i zaskórniki nie wyglądają najlepiej, a kiedy usiana jest nimi cała twarz, to dodatkowo masz problem z pomalowaniem się. Jeżeli sposoby usunięcia tych niedoskonałości już ci się dawno skończyły, to sprawdź pomysły, które opisałam w tym artykule. Przetestuj każdy z nich i wybierz najlepszy dla siebie.

Rozpuszczenie martwych komórek naskórka i zanieczyszczeń w porach skóry

Do tej metody usuwania zaskórników i wągrów wypróbuj:

  • olejki myjące z kwasami,
  • olejki eteryczne,
  • suche masaże krzemionką lub talkiem,
  • oksydermabrazję,
  • peeling kawitacyjny lub enzymatyczny,
  • borowinę (torf kosmetyczny).

Zastosowanie tych metod polega na mechanicznym usunięciu zanieczyszczeń lub rozpuszczeniu ich za pomocą enzymów. Oprócz pozbycia się wągrów i zaskórników takie metody pielęgnacji złuszczą martwy naskórek, wygładzą cerę, poprawią krążenie krwi i ułatwią dalszą pielęgnację. Ważne jest, żebyś dobrała takie kosmetyki, które będą odpowiadały potrzebom twojej skóry. Bądź systematyczna w dbaniu o skórę, a po zaskórnikach i wągrach nie pozostanie najmniejszego śladu.

Ściągnięcie porów skóry i zapobieganie się nagromadzeniu zanieczyszczeń

Tu potrzebne ci będą:

  • nadtlenek benzoilu,
  • wysokie stężenie witaminy B3,
  • dziegieć brzozowy,
  • dermapen,
  • laser frakcyjny,
  • kwasy małocząsteczkowe (LHA, salicylowy, azelainowy, mlekowy, askorbinowy, glikolowy, szikimowy, TCA),
  • peelingi zasadowe.

Zarówno zabiegi kosmetyczne, jak i produkty z odpowiednimi składnikami pomogą ci oczyścić cerę z zaskórników i wągrów. Zabiegi z zastosowaniem lasera, dermapenu lub kwasów najlepiej zostawić doświadczonej osobie, a pozostałe możesz wykonać samodzielnie. Dzięki tym sposobom twoja cera będzie czysta, a pory skóry mniej widoczne. Zanieczyszczenia nie będą gromadziły się w tak dużych ilościach, jak przed poddaniem się takiej pielęgnacji.

Zapobieganie nadmiernemu wydzielaniu się łoju

Wykorzystaj zioła odtłuszczające (tymianek, skrzyp, wawrzyn, oczar wirgilijski) oraz naturalne glinki i błota. Są to w pełni naturalne metody usuwania wągrów i zaskórników. Ich zadaniem jest oczyszczenie naskórka, usunięcie sebum i potu, przywrócenie świeżości i czystości. Te naturalne składniki przywracają skórze odpowiednie pH, poprawiają krążenie krwi, pochłaniają nadmiar sebum i pozostawiają cerę matową.

Mechaniczne usunięcie niedoskonałości

Tu dobrze sprawdzą się manualne oczyszczanie buzi i peelingi mechaniczne. Z jednej strony są to skuteczne metody, ale z drugiej dają krótkotrwałe efekty i mogą wywołać podrażnienia. Na takie zabiegi lepiej umówić się z kosmetyczką niż wykonywać je samemu w domu. Do peelingowania zanieczyszczonej cery warto użyć szczoteczek sonicznych, gąbek i myjek, szmatek i rękawiczek lub peelingów gommage.

Ochrona antyoksydacyjna

Antyoksydanty to substancje chroniące skórę przed wolnymi rodnikami, które wywołują zmarszczki i zanieczyszczenia. Najlepszymi przeciwutleniaczami są filtry przeciwsłoneczne, witaminy C, B3 i E, beta-karoten, ostropest plamisty, kwas ferulowy. Stosuj je regularnie, a twoja skóra będzie wyglądała młodo i pięknie.

Przebarwienia? Pozbądź się ich raz na zawsze!
Jak wykonać maseczkę na skórę trądzikową, suchą i tłustą? Moje przepisy na domową maseczkę do twarzy z dyni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *