Jak korzystać z solarium i jakich kosmetyków wtedy używać?
Cześć!
Korzystanie z łóżek i kapsuł solaryjnych może niektórym wydawać się niemodne, a nawet niebezpieczne. Tymczasem wybór odpowiedniego urządzenia, ustawienie parametrów dobranych do konkretnej klientki i polecenie kosmetyków może przynieść bardzo dobre efekty w postaci pięknej opalenizny. Sprawdź, jak korzystać z solarium i jakich kosmetyków używać przed sesją opalania i po niej.
Kosmetyka a opalanie
Czy wiesz, że urządzenie opalające w salonie kosmetycznym to coś innego niż urządzenie w salonie solaryjnym. Chodzi bowiem o to, że w tym drugim miejscu masz do czynienia z bardzo świadomą, profesjonalną i bezpieczną usługą. Oczywiście wiele klientek wybierze tę pierwszą opcję, bo mają większe zaufanie do kosmetyczki, która ustawi wszystkie parametry. Aby mieć piękną i zdrową opaleniznę, warto wziąć pod uwagę: czas opalania, częstotliwość korzystania z opalania, moc urządzeń i świadome korzystanie z kosmetyków do opalania.
Jak się opalać?
Jeżeli chcesz mieć piękną opaleniznę, to zastosuj się do tych zasad:
- częstotliwość opalania nie powinna przekroczyć jednej sesji dziennie i 50 sesji w ciągu roku;
- należy przestrzegać zalecanych czasów opalania, podczas sesji trzeba zakładać okulary oraz usunąć makijaż i krem z filtrem;
- nie opalaj się przy zaczerwienieniu i podrażnieniu skóry oraz wtedy, gdy lekarz nie zaleca ci tego;
- jeżeli urządzenia nie są najlepszej jakości, a personel nie ma odpowiedniej wiedzy, to nie idź na takie solarium.
Kosmetyki z solarium
Są profesjonalnymi produktami przeznaczonymi do używania podczas opalania w solarium. Dzięki nim uzyskuje się lepsze rezultaty, a promienie ultrafioletowe mają efektywniejsze wykorzystanie. Opalenizna staje się szybsza, głębsza i trwalsza. Kosmetyki solaryjne mają także działanie pielęgnacyjne. Zawierają składniki przeciwzmarszczkowe, wygładzające, ochronne i zabezpieczające przed działaniem promieni UV.
Pamiętaj jednak, że kosmetyki solaryjne nie nadają się do stosowania na otwartym słońcu. Opalanie w solarium jest kontrolowane, a kąpiel słoneczna na plaży już nie. Tam powinno używać się produktów plażowych z odpowiednimi filtrami. Kosmetyki solaryjne żadnych filtrów nie zawierają i mogą przyczyniać się do oparzeń. A czy stosowanie preparatów plażowych ma jakikolwiek sens? Nie jest to zakazane, ale nie zapewni żadnych efektów w postaci opalenizny i ochrony skóry.
Podział kosmetyków solaryjnych
Kosmetyki solaryjne można podzielić pod względem faz opalania. Mamy zatem:
- stopień pierwszy – produkty dla osób do delikatnej karnacji i będących na solarium pierwszy raz;
- stopień drugi – kosmetyki dla osób już opalonych;
- stopień trzeci – preparaty pogłębiające opaleniznę;
- stopień czwarty – przeznaczone do stosowania po opalaniu i utrwalające jego efekty.
Mamy także kosmetyki przeznaczone do konkretnej części ciała, o działaniu chłodzącym i rozgrzewającym, a także bronzery. Są również produkty, które łączą wymienione wyżej właściwości.
Dodaj komentarz