Jak korzystać z solarium i jakich kosmetyków wtedy używać?

Opublikowane w: Skóra
Solarium

Cześć!

Korzystanie z łóżek i kapsuł solaryjnych może niektórym wydawać się niemodne, a nawet niebezpieczne. Tymczasem wybór odpowiedniego urządzenia, ustawienie parametrów dobranych do konkretnej klientki i polecenie kosmetyków może przynieść bardzo dobre efekty w postaci pięknej opalenizny. Sprawdź, jak korzystać z solarium i jakich kosmetyków używać przed sesją opalania i po niej.

Kosmetyka a opalanie

Czy wiesz, że urządzenie opalające w salonie kosmetycznym to coś innego niż urządzenie w salonie solaryjnym. Chodzi bowiem o to, że w tym drugim miejscu masz do czynienia z bardzo świadomą, profesjonalną i bezpieczną usługą. Oczywiście wiele klientek wybierze tę pierwszą opcję, bo mają większe zaufanie do kosmetyczki, która ustawi wszystkie parametry. Aby mieć piękną i zdrową opaleniznę, warto wziąć pod uwagę: czas opalania, częstotliwość korzystania z opalania, moc urządzeń i świadome korzystanie z kosmetyków do opalania.

Jak się opalać?

Jeżeli chcesz mieć piękną opaleniznę, to zastosuj się do tych zasad:

  • częstotliwość opalania nie powinna przekroczyć jednej sesji dziennie i 50 sesji w ciągu roku;
  • należy przestrzegać zalecanych czasów opalania, podczas sesji trzeba zakładać okulary oraz usunąć makijaż i krem z filtrem;
  • nie opalaj się przy zaczerwienieniu i podrażnieniu skóry oraz wtedy, gdy lekarz nie zaleca ci tego;
  • jeżeli urządzenia nie są najlepszej jakości, a personel nie ma odpowiedniej wiedzy, to nie idź na takie solarium.

Kosmetyki z solarium

Są profesjonalnymi produktami przeznaczonymi do używania podczas opalania w solarium. Dzięki nim uzyskuje się lepsze rezultaty, a promienie ultrafioletowe mają efektywniejsze wykorzystanie. Opalenizna staje się szybsza, głębsza i trwalsza. Kosmetyki solaryjne mają także działanie pielęgnacyjne. Zawierają składniki przeciwzmarszczkowe, wygładzające, ochronne i zabezpieczające przed działaniem promieni UV.

Pamiętaj jednak, że kosmetyki solaryjne nie nadają się do stosowania na otwartym słońcu. Opalanie w solarium jest kontrolowane, a kąpiel słoneczna na plaży już nie. Tam powinno używać się produktów plażowych z odpowiednimi filtrami. Kosmetyki solaryjne żadnych filtrów nie zawierają i mogą przyczyniać się do oparzeń. A czy stosowanie preparatów plażowych ma jakikolwiek sens? Nie jest to zakazane, ale nie zapewni żadnych efektów w postaci opalenizny i ochrony skóry.

Podział kosmetyków solaryjnych

Kosmetyki solaryjne można podzielić pod względem faz opalania. Mamy zatem:

  • stopień pierwszy – produkty dla osób do delikatnej karnacji i będących na solarium pierwszy raz;
  • stopień drugi – kosmetyki dla osób już opalonych;
  • stopień trzeci – preparaty pogłębiające opaleniznę;
  • stopień czwarty – przeznaczone do stosowania po opalaniu i utrwalające jego efekty.

Mamy także kosmetyki przeznaczone do konkretnej części ciała, o działaniu chłodzącym i rozgrzewającym, a także bronzery. Są również produkty, które łączą wymienione wyżej właściwości.

Cellulit – jak sobie z nim poradzić? Czy algi morskie pomogą?
Jak słońce wpływa na włosy? Moja ochrona włosów przed UV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *