Jak korzystać z solarium i jakich kosmetyków wtedy używać?

Opublikowane w: Skóra

Cześć!

Korzystanie z łóżek i kapsuł solaryjnych może niektórym wydawać się niemodne, a nawet niebezpieczne. Tymczasem wybór odpowiedniego urządzenia, ustawienie parametrów dobranych do konkretnej klientki i polecenie kosmetyków może przynieść bardzo dobre efekty w postaci pięknej opalenizny. Sprawdź, jak korzystać z solarium i jakich kosmetyków używać przed sesją opalania i po niej.

Kosmetyka a opalanie

Czy wiesz, że urządzenie opalające w salonie kosmetycznym to coś innego niż urządzenie w salonie solaryjnym. Chodzi bowiem o to, że w tym drugim miejscu masz do czynienia z bardzo świadomą, profesjonalną i bezpieczną usługą. Oczywiście wiele klientek wybierze tę pierwszą opcję, bo mają większe zaufanie do kosmetyczki, która ustawi wszystkie parametry. Aby mieć piękną i zdrową opaleniznę, warto wziąć pod uwagę: czas opalania, częstotliwość korzystania z opalania, moc urządzeń i świadome korzystanie z kosmetyków do opalania.

Jak się opalać?

Jeżeli chcesz mieć piękną opaleniznę, to zastosuj się do tych zasad:

  • częstotliwość opalania nie powinna przekroczyć jednej sesji dziennie i 50 sesji w ciągu roku,
  • należy przestrzegać zalecanych czasów opalania, podczas sesji trzeba zakładać okulary oraz usunąć makijaż i krem z filtrem;
  • nie opalaj się przy zaczerwienieniu i podrażnieniu skóry oraz wtedy, gdy lekarz nie zaleca ci tego;
  • jeżeli urządzenia nie są najlepszej jakości, a personel nie ma odpowiedniej wiedzy, to nie idź na takie solarium.

Kosmetyki z solarium

Są profesjonalnymi produktami przeznaczonymi do używania podczas opalania w solarium. Dzięki nim uzyskuje się lepsze rezultaty, a promienie ultrafioletowe mają efektywniejsze wykorzystanie. Opalenizna staje się szybsza, głębsza i trwalsza. Kosmetyki solaryjne mają także działanie pielęgnacyjne. Zawierają składniki przeciwzmarszczkowe, wygładzające, ochronne i zabezpieczające przed działaniem promieni UV.

Pamiętaj jednak, że kosmetyki solaryjne nie nadają się do stosowania na otwartym słońcu. Opalanie w solarium jest kontrolowane, a kąpiel słoneczna na plaży już nie. Tam powinno używać się produktów plażowych z odpowiednimi filtrami. Kosmetyki solaryjne żadnych filtrów nie zawierają i mogą przyczyniać się do oparzeń. A czy stosowanie preparatów plażowych ma jakikolwiek sens? Nie jest to zakazane, ale nie zapewni żadnych efektów w postaci opalenizny i ochrony skóry.

Podział kosmetyków solaryjnych

Kosmetyki solaryjne można podzielić pod względem faz opalania. Mamy zatem:

  • stopień pierwszy – produkty dla osób do delikatnej karnacji i będących na solarium pierwszy raz;
  • stopień drugi – kosmetyki dla osób już opalonych;
  • stopień trzeci – preparaty pogłębiające opaleniznę;
  • stopień czwarty – przeznaczone do stosowania po opalaniu i utrwalające jego efekty.

Mamy także kosmetyki przeznaczone do konkretnej części ciała, o działaniu chłodzącym i rozgrzewającym, a także bronzery. Są również produkty, które łączą wymienione wyżej właściwości.

Cellulit – jak sobie z nim poradzić? Czy algi morskie pomogą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *