Róż do policzków. Jak poprawnie go zaaplikować i jakie znasz jego rodzaje?

Opublikowane w: Makijaż
Róż do policzków

Cześć!

Makijaż twarzy to nie tylko podkład, tusz do rzęs i szminka. Całość robi tak naprawdę róż do policzków. Z jednej strony dodaje uroku i kobiecości, a z drugiej podkreśla i pomaga wymodelować twarz. Jeżeli i ty chcesz sprawdzić, jak działa i jak nakładać róż do policzków, to przeczytaj mój tekst. Będziesz mistrzynią w nakładaniu kosmetyku. Zapraszam!

Czym jest róż do policzków?

Róż do policzków jest jednym z tych kosmetyków, który kobieta powinna mieć w kosmetyczce. Dzięki niemu twarz będzie wyglądała młodziej, rześko i pięknie. Róże dobiera się do kolorytu cery, całości makijażu, ubioru oraz koloru włosów i oczu. Ten produkt jest polecany kobietom z dojrzałą cerą, o okrągłych i dużych twarzach, na które nakłada się grubą warstwę pudru maskującego niedoskonałości (zmarszczek i worków pod oczami). Róż nakłada się w pobliżu kości policzkowej, na czubku brody i nosa, na skroniach, czole, przy brwiach, na nieruchomej powiece i dolnej części ucha. Co ciekawe, róż do policzków może zastąpić cienie do powiek, a także stać się pigmentem do bezbarwnego błyszczyka ust.

Róż do policzków – rodzaje

W drogeriach znajdziemy różne rodzaje różu do policzków. Dostępne są kosmetyki w formie płynnej, kremowej, sypkiej i w kamieniu. Mają ciepłe, zimne lub neutralne kolory, intensywne, pastelowe, matowe i błyszczące odcienie. Ale pamiętaj! Połyskliwe i ciemne róże będą doskonałym wykończeniem makijażu wieczorowego, ale tylko pod takim warunkiem, że masz gładką i zadbaną cerę. Jeżeli są na niej jakiekolwiek niedoskonałości, to zrezygnuj z takiego kosmetyku.

Konsystencja i aplikacja różu

Kiedy wybierasz konsystencję różu do policzków, dopasuj ją do rodzaju skóry. Jeżeli masz tłustą cerę, to stosuj tylko pudrowe i matowe kosmetyki. Skórę suchą potraktuj różem w płynnej i kremowej formule. Dzięki temu zapewnisz buzi nie tylko ładny koloryt, lecz także nawilżysz i odżywisz cerę. Róż o konsystencji pianki pasuje do każdego typu skóry. Pamiętaj, że róż do policzków o kremowej lub suchej formule łączymy z kosmetykami kolorowymi o takiej samej formule. Wyjątkiem jest produkt w piance, który współgra z innymi produktami kolorowymi lub pielęgnacyjnymi.

Czym aplikować róż do policzków?

Akcesoria do aplikacji są uzależnione są od konsystencji różu do policzków. Można nakładać je pędzlem, gąbką lub palcami. Pędzle do różu występują w różnej wielkości, mają włosie o różnej długości i gęstości, są dostępne w różnym kształcie. W zależności od zastosowanych materiałów do wytworzenia tych akcesoriów uzyskujemy inną intensywność makijażu. Czy wiesz, że w pędzlach do nakładania różu do policzków wykorzystuje się włosie zwierząt: wiewiórki i kozy. Włosie wiewiórki daje delikatny kolor, a włosie z kozy zapewnia bardziej intensywne wykończenie makijażu.

Techniki nakładania różu do policzków

Wyróżnia się trzy techniki nakładania różu do policzków: przed utrwaleniem makijażu, po utrwaleniu makijażu i połączenie dwóch wcześniejszych technik. Róż do policzków można nakładać również na mokro i na sucho. Na czym polegają te techniki?

Nakładanie różu na mokro, czyli przed utrwaleniem za pomocą pudru, polega na zastosowaniu odpowiedniego akcesorium i zaaplikowaniu dwóch warstw kosmetyku. Pierwsza warstwa służy tylko zarysowaniu linii, na której będzie opierał się właściwy makijaż. W tym rodzaju makijażu można wykorzystać róże do policzków o konsystencji płynu, żelu, pianki, w sztyfcie, kredce, kremie, kompakcie i sprayu.

Nakładanie różu na sucho, czyli prasowanego w kamieniu, w kulkach, w sypkiej postaci, odbywa się zawsze po utrwaleniu makijażu, na przypudrowaną twarz. Według niektórych kosmetyczek i wizażystek róż aplikuje się po naniesieniu pudru, a według innych stylistek – po umalowaniu oczu, ale przed nałożeniu pomadki. Róż do policzków w tej formie należy aplikować przez delikatne muśniecie skóry pędzlem.

Róż do policzków – ważne zasady

Czy wiesz, co się stanie, gdy na fluid nałożysz sypki róż do policzków? Na twarzy pojawią się plamy i powstaną problemy z jego roztarciem. Natomiast gdy na przypudrowaną buzię zaaplikujesz róż w płynie, to nałożone wcześniej kosmetyki stracą trwałość i po prostu spłyną z twarzy.

Sposób nakładania różu do policzków jest uzależniona od kształtu twarzy. Najlepsza jest metoda manualna, która polega na wyczuciu palcami pewnych punktów: najgłębszego miejsca pod kościami policzkowymi i najwyższego miejsca na policzku. Jak to zrobić? Palec środkowy i serdeczny pomalowany różem przyłóż pod kością policzkową. Kolorowe punkty, które w ten sposób uzyskasz, rozetrzyj pędzlem, a potem dołóż kolejną warstwę kosmetyku. Twój makijaż jest już skończony.

Jak zwiększyć przepuszczalność skóry? Zabiegi, które ci w tym pomogą
Jak dopasować makijaż do koloru oczu? Kilka sprawdzonych sposobów na piękny wygląd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *