Moje toniki do twarzy. Kilka prostych receptur, które zrobisz i Ty!
Cześć dziewczyny!
Uwielbiam naturalne kosmetyki! A jeszcze większą frajdę sprawia mi przygotowanie takich produktów samodzielnie. Najczęściej stosuję w nich kwiaty, zioła i owoce z mojego ogródka, a także półprodukty kupione w sklepach zielarskich. Wiem, że wiele z Was również używa kosmetyków z naturalnymi składnikami. Dziś podzielę się z Wami recepturami, według których robię swoje toniki do twarzy.
Tonik ziołowy na trądzik
Potrzebujesz:
skrzypu, rumianku, bratku, melisy (suszonych kwiatków lub saszetek ziołowych herbat), 35 gramów alkoholu 70% (opcjonalnie), 100 gramów wody destylowanej lub przegotowanej oraz 40 gramów wody różanej.
Jak przygotować?
Zioła zalej alkoholem i częścią wody destylowanej. Naczynie z tą miksturą przykryj i odstaw na noc. Rano wywar przecedź przez sitko, a następnie przefiltruj przez filtr do kawy. Na koniec dodaj wody różanej i przelej do butelki z ciemnego szkła.
Właściwości:
odświeża i odżywia skórę. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza łojotok, matuje. Działa antyseptycznie, przeciwbakteryjnie i leczniczo.
Stosowanie:
rano i wieczorem przetrzyj skórę twarzy, szyi i dekoltu.
Woda owocowa do każdego typu cery
Potrzebujesz:
owoców (mrożonych, suszonych lub świeżych). Możesz łączyć w dowolne kompozycje zapachowe i odżywcze.
Jak przygotować?
Z owoców wyciśnij sok, zmiksuj lub pokrój na małe cząstki i zalej wodą. Jeżeli zdecydowałaś się na pierwszą opcję (owocowy sok), to postępuj według tej instrukcji. Sok przelej do naczynia z ciemnego szkła, a następnie dodaj przegotowanej letniej wody. Naczynie odstaw w zacienione miejsce, z dala od źródeł wilgoci i powietrza.
Właściwości:
owocowy tonik genialnie odświeża, delikatnie oczyszcza, dostarcza składników odżywczych i energetyzuje.
Stosowanie:
rano i wieczorem, na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Świetnym pomysłem jest dolanie owocowego toniku do wanny podczas kąpieli.
Cytrynowy tonik do dojrzałej, szarej i zmęczonej skóry
Potrzebujesz:
70 gramów soku z cytryny, 30 gramów alkoholu, 1 gram kwasu mlekowego i 70 gramów wody pietruszkowej.
Jak przygotować?
W 70 gramach destylowanej wody moczy się pęczek pietruszki. Następnego dnia płyn należy przefiltrować i połączyć z pozostałymi składnikami.
Drugi sposób przygotowania toniku:
posiekaj pietruszkę i zalej szklanką lodowatej wody (możesz dodać kostki lodu). Odstaw do lodówki na noc, a rankiem dodaj sok z cytryny, alkohol i kwas mlekowy.
Właściwości:
rozjaśnia poszarzałą cerę, uodparnia i odżywia. Ma działanie oczyszczające i zwężające pory skóry.
Stosowanie:
rano i wieczorem na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu.
Dodaj komentarz