Dlaczego tak bardzo lubię dermokosmetyki?

Opublikowane w: Cera | Produkty kosmetyczne
dermokosmetyki

Cześć dziewczyny!

Gdybyście zobaczyły moją kosmetyczkę, toaletkę i półki w łazience, stwierdziłybyście, że mam pełno produktów o dziwnie brzmiących nazwach lub preparatów dobrze Wam znanych, lecz stosunkowo drogich. I miałybyście rację. Wolę używać dermokosmetyków niż zwykłych drogeryjnych produktów. Dlaczego?

Po pierwsze: składniki

Dermokosmetyki zawierają naturalne, bezpieczne i przebadane składniki. Zostały tak dobrane, aby jak najlepiej wypielęgnować każdy rodzaj skóry. Co więcej, każda substancja zawarta w produkcie uzupełnia działanie innej. W dermokosmetykach nie znajdziesz olejów mineralnych, sztucznych barwników lub substancji zapachowych. Za ważność odpowiadają konserwanty obojętne dla skóry i użyte w minimalnej ilości. Poza tym stężenie składników w dermokosmetykach jest o wiele wyższe niż w pozostałych produktach pielęgnacyjnych. Tym samym skóra o wiele szybciej regeneruje się, jest bardziej odżywiona i ujędrniona.

Po drugie: działanie

Dermokosmetyki działają o wiele lepiej i szybciej w porównaniu ze zwykłymi produktami. Jak to możliwe? Nie bez znaczenia jest dwa razy większa dawka składników znajdująca się w tych specjalistycznych kosmetykach. Co więcej, zanim dany preparat zostanie dopuszczony do sprzedaży, przechodzi badania dermatologiczne. Dermokosmetyki są świetne w pielęgnacji skóry dotkniętej poważnymi chorobami i alergiami. Mają działanie przeciwzapalne, kondycjonujące i łagodzące.

Po trzecie: są bezpieczne

Dermokosmetyków mogą używać osoby z bardzo wrażliwą skórą i tendencją do alergii. Takie produkty świetnie sprawdzą się również w pielęgnacji skóry małych dzieci. Mają właściwości kojące, dlatego wypielęgnują oparzenia i otarcia. Należy jednak pamiętać, że dermokosmetyki nie są lekami. Zapobiegają nawrotom skórnych chorób, lecz ich nie leczą. Zanim kupisz dermokosmetyk, skonsultuj się z lekarzem.

A Wy, dziewczyny, jakich dermokosmetyków używacie?

Escada Fiesta Carioca, czyli moje ulubione perfumy na lato
Peeling cukrowy: jak zrobić, czy warto, domowe receptury!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *