Jak zrobić makijaż opadającej powieki?

Opublikowane w: Makijaż | Porady i wskazówki

Siema!

Opadające powieki najczęściej stanowią problem kobiet 40+ i powiązane są z procesami starzenia się skóry. Zdarza się jednak, że powieki przysłaniające oczy to wynik choroby, uwarunkowań genetycznych lub budowy tej części twarzy. Co ciekawe, występują także u młodych kobiet. Jeżeli opadające powieki są Waszym zmartwieniem, w moim wpisie dowiecie się, jak za pomocą makijażu skorygować ten mankament.

Choroba czy uroda?

Opadająca powieka często wiąże się z chorobą aparatu wzroku i otaczającymi go mięśniami. Medyczna nazwa tej przypadłości to ptoza i w niektórych przypadkach wymaga leczenia operacyjnego. Jednak jeśli opadająca powieka nie wpływa na wzrok, możesz zrobić makijaż, który optycznie powiększy oczy. W ten sposób twoja twarz będzie wyglądała na mniej zmęczoną i przygnębioną.

Jakich kosmetyków użyć?

Powieki odtłuść płynem micelarnym, a następnie zaaplikuj bazę pod makijaż. Nie stosuj żadnych kosmetyków nawilżających, które mogłyby skrócić trwałość cieni. Pamiętaj także, żeby zasinienia pod oczami zakamuflować korektorem i dokładnie przypudrować. Do makijażu opadającej powieki zastosuj matowe i ciemne cienie. Zblenduj je tak, aby zatrzeć granice pomiędzy nimi. Najciemniejszy kosmetyk zaaplikuj nad załamaniem powieki i dokładnie rozetrzyj. Jasne cienie rozświetlą i optycznie powiększą oczy. Nanieś je w wewnętrznych kącikach oczu i tuż pod łukiem brwiowym. Pamiętaj jednak, że mogą uwydatnić opadającą powiekę. Wzdłuż linii rzęs narysuj kreskę, użyj wydłużającej maskary i pomaluj brwi. Makijaż jest gotowy!

Przydatne triki maskowania opadającej powieki

Cieniami w ciemnych kolorach zaakcentuj ruchomą i nieruchomą powiekę. Kosmetyk rozetrzyj nad załamaniem, by „przesunąć” granicę zachodzącej powieki. Stosuj produkty w matowych odcieniach, które nie będą uwypuklały mankamentów aparatu wzroku. Jasne cienie nałóż w wewnętrznych kącikach i tuż pod łukiem brwiowym. Dokładnie wytuszowane rzęsy optycznie powiększą oczy i zakryją powieki. Kiedy blendujesz cienie i rysujesz kreskę na powiekach, pamiętaj, że pędzel powinnaś kierować do góry. Produkty „wyciągnięte” w tym kierunku sprawią, że twoje oczy będą wyglądały na większe. Wyreguluj, pomaluj i wymodeluj brwi. To one stanowią oprawę całej twarzy i mogą odwrócić uwagę od opadających powiek. Linię wodną pomaluj jasną kredką, dzięki czemu twoje oczy staną się większe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Naturalne kosmetyki do włosów – porady, przepisy, opinie
Czas na gładką skórę! Depilacja pastą cukrową: instrukcja + przepis