Uciążliwa skórka pomarańczowa. Jakie są dobre zabiegi na zaawansowany cellulit?

Opublikowane w: Porady i wskazówki | Skóra
cellulit

Ach, ten nieznośny cellulit! Pojawia się znienacka i jest wyjątkowo uciążliwy. To nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny. Pamiętajmy, że nieleczony cellulit może zamienić się w bolesne zmiany w obrębie skóry wymagające interwencji lekarza.

Słów kilka o cellulicie…

Ja wiem, że mało która z was chce czytać na ten temat, bo staramy się raczej omijać cellulit szerokim łukiem. Jestem jednak zdania, że wroga trzeba poznać przed przystąpieniem do walki. Czy wiecie, co to jest cellulit i skąd się bierze? Nie? Czas nadrobić zaległości!

CELLULIT to nierównomiernie rozkładająca się tkanka tłuszczowa, której towarzyszą obrzęki i włókniste zmiany tkanki podskórnej. Niestety bardzo rzadko występuje u mężczyzn i najczęściej dotyka kobiet w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy itp.

PRZYCZYNY CELLULITU to jednak nie tylko zaburzenia hormonalne. Możemy go także dziedziczyć albo nabawić się skórki pomarańczowej w wyniku bardzo małej aktywności fizycznej i niewłaściwej diety. Wówczas zmniejsza się masa mięśniowa, a przyrasta tkanka tłuszczowa.

POSTACI CELLULITU są tak samo różne, jak jego przyczyny. Wyróżnia się trzy podstawowe odmiany cellulitu. Na początku możemy zauważać u siebie cellulit twardy, czyli widoczny dopiero podczas ściskania skóry. Cellulit miękki to problem nieco starszych i mało aktywnych kobiet. Pojawia się najczęściej na udach. Ostatni rodzaj to cellulit wodny (inaczej cellulit obrzękowy), uznawany a chorobę cywilizacyjną. Wynika z zaburzeń w przepływie limfy i krwi.

Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

Nie będę tego ukrywała. Mam problem z cellulitem tak, jak większość dziewczyn, dlatego postanowiłam podzielić się w tym wpisie moimi metodami na zwalczanie cellulitu. Standardowo sięgam po domowe sposoby na cellulit np.:

  • peeling z soli morskiej,
  • peeling cukrowy z miodem i olejem migdałowym,
  • masaż antycellulitowy rękawicą lub szczotką,
  • masaż olejkami eterycznymi,
  • peeling połączony z masażem fusami kawowymi.

Mają one jednak kilka wad: są czasochłonne i nie dają natychmiastowych efektów. Żeby osiągnąć jakąkolwiek poprawę peelingiem, trzeba mieć sporo samozaparcia i wykonywać go regularnie, a to przy moim ostatnim trybie życia jest praktycznie niemożliwe.

Tym razem zrobimy sobie przegląd profesjonalnych rozwiązań. Wydaje mi się, że zabiegi kosmetyczne na cellulit to dobra alternatywa. Postanowiłam spróbować.

Jakie zabiegi kosmetyczne na cellulit wybrać?

Trudno pozbyć się go za pomocą kosmetyków, natomiast profesjonalne zabiegi na cellulit mogą pomóc. Zwłaszcza że wykorzystują najnowsze technologie. Podkładam w nich nadzieje i liczę, że dzięki nim uda mi się pozbyć skórki pomarańczowej. Jesteście ciekawe, jakie są zabiegi na cellulit? Oto najpopularniejsze, które wyszperałam w ofertach popularnych salonów urody.

MEZOTERAPIA

Prawdopodobnie najpopularniejsza metoda zwalczania cellulitu to mezoterapia. W trakcie tego zabiegu miejsca, w których pojawił się cellulit, traktuje się specjalnym koktajlem z kofeiną i karczochem (choć nie zawsze). Preparat wprowadza się w skórę maleńkimi igiełkami, które pobudzają proces regeneracji. Mezoterapia przyspiesza spalanie tłuszczu.

Inna wersja to mezoterapia bezigłowa, w której wykorzystuje się impulsy elektryczne zamiast tradycyjnym igiełek. Efekty są praktycznie takie same.

LASEROTERAPIA / BODY MIX

Zabiegi zwalczające cellulit bardzo często opierają swoje działanie na laserze. W tym przypadku jest to laser diodowy, którego właściwości poprawiają jednoczesny masaż i krioterapia. Takie połączenie likwiduje obrzęki, pobudza mikrokrążenie, wspomaga spalanie tłuszczu i detoksykację.

KARBOKSYTERAPIA

W skrócie można powiedzieć, że jest to terapia medycznym dwutlenkiem węgla. Jak to działa? Dwutlenek wprowadza się pod skórę poprzez mikronakłucia. Zabieg nie wymaga znieczulenia i pozostawia skórę jędrniejszą i pozbawioną cellulitu.

CELLULIPOLIZA

Można powiedzieć, że jest to rodzaj mezoterapii igłowej, ponieważ cieniutkimi igiełkami nakłuwa się skórę, a następnie przepuszcza się przez tkankę tłuszczową prąd o niskiej częstotliwości. Rażenie prądem ma określony cel, ponieważ dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne, poprawia się krążenie, a toksyny są szybciej usuwane z organizmu.

ENDERMOLOGIA

Jak w większości przypadków, również tutaj zabieg polega na pobudzeniu krążenia krwi i limfy. Skóra ujędrnia się za sprawą specjalnego urządzenia do masażu z wykorzystaniem podciśnienia. W trakcie zabiegu można wyglądać śmiesznie, bo trzeba założyć specjalny kostium. Endermologia jest skuteczna tylko, jeśli wykonamy około 15 zabiegów (w zależności od rodzaju cellulitu).

DRENAŻ LIMFATYCZNY

To specjalistyczny masaż, dzięki któremu poprawia się przepływ limfy i toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Drenaż limfatyczny to bardzo ciekawe rozwiązanie na cellulit, ponieważ zmniejsza opuchliznę nóg i wygładza skórę. Można wykonać go również ręcznie.

BODY WRAPPING

Jeśli wymieniamy zabiegi na cellulit, nie sposób nie powiedzieć o body wrappingu. To bardzo popularne rozwiązanie. Polega na nałożeniu na skórę preparatów pobudzających krążenie i przyspieszających spalanie tłuszczu, które zabezpiecza się cienką folią. Jeśli dołożymy do tego trochę wyższą temperaturę, z łatwością zmniejszymy obrzęk i zwalczymy cellulit.

TERAPIA FALĄ AKUSTYCZNĄ

Wymieniając naprawdę dobre zabiegi na cellulit, trzeba powiedzieć o tych, które są dobre nawet przy zaawansowanym cellulicie. Wysoką skuteczność ma np. terapia falą akustyczną, czyli rozbijanie tkanki tłuszczowej za pomocą końcówki emitującej rozproszoną falę akustyczną – dzięki temu redukujemy cellulit, ujędrniamy i wygładzamy skórę, modelujemy sylwetkę.

TERAPIA FALĄ RADIOWĄ

Nieco inna wersja powyższego zabiegu, czyli terapia falą radiową, polega na nieinwazyjnym i kompleksowym działaniu na skórę i modelowaniu sylwetki za pomocą fal radiowych. Najpierw na skórę nakładana jest cienka warstwa gliceryny, a następnie głowica urządzenia wykonuje odpowiednie ruchy na poszczególnych partiach ciała.

COAXMED

Połączenie podobne do body mix. To zabieg na cellulit, który jednocześnie wykorzystuje ultradźwięki, fale radiowe, krioterapię oraz masaż próżniowy. Jest skuteczny, ponieważ uszkadza komórki tłuszczowe, dzięki czemu są usuwane z organizmu.

ICOONE

W tym przypadku mamy do czynienia z masażem próżniowym, który wykonuje się dwiema głowicami. Mają one formę rolek pokrytych maleńkimi otworkami, które zasysają skórę. Icoone nie tylko zwalcza cellulit, ale również ujędrnia, pobudza krążenie i odmładza.

Nie wiem, czy wymieniłam wszystkie zabiegi na cellulit, które istnieją. Nie chodziło o to. Chciałam wam przedstawić tylko wachlarz możliwości i powiedzieć w ten sposób: nie martwcie się, bo zawsze jest jakieś rozwiązanie! 🙂

Buziaczki!

Farbowanie włosów dla każdego. Koloryzacja #mydentity i najsławniejszy fryzjer Guy Tang
Jak poprawnie konturować twarz? Moje wypróbowane triki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *