Jak zrobić makijaż opadającej powieki?

Opublikowane w: Makijaż | Porady i wskazówki
makijaż opadającej powieki

Siema!

Opadające powieki najczęściej stanowią problem kobiet 40+ i powiązane są z procesami starzenia się skóry. Zdarza się jednak, że powieki przysłaniające oczy to wynik choroby, uwarunkowań genetycznych lub budowy tej części twarzy. Co ciekawe, występują także u młodych kobiet. Jeżeli opadające powieki są Waszym zmartwieniem, w moim wpisie dowiecie się, jak za pomocą makijażu skorygować ten mankament.

Choroba czy uroda?

Opadająca powieka często wiąże się z chorobą aparatu wzroku i otaczającymi go mięśniami. Medyczna nazwa tej przypadłości to ptoza i w niektórych przypadkach wymaga leczenia operacyjnego. Jednak jeśli opadająca powieka nie wpływa na wzrok, możesz zrobić makijaż, który optycznie powiększy oczy. W ten sposób twoja twarz będzie wyglądała na mniej zmęczoną i przygnębioną.

Jakich kosmetyków użyć?

Powieki odtłuść płynem micelarnym, a następnie zaaplikuj bazę pod makijaż. Nie stosuj żadnych kosmetyków nawilżających, które mogłyby skrócić trwałość cieni. Pamiętaj także, żeby zasinienia pod oczami zakamuflować korektorem i dokładnie przypudrować. Do makijażu opadającej powieki zastosuj matowe i ciemne cienie. Zblenduj je tak, aby zatrzeć granice pomiędzy nimi. Najciemniejszy kosmetyk zaaplikuj nad załamaniem powieki i dokładnie rozetrzyj. Jasne cienie rozświetlą i optycznie powiększą oczy. Nanieś je w wewnętrznych kącikach oczu i tuż pod łukiem brwiowym. Pamiętaj jednak, że mogą uwydatnić opadającą powiekę. Wzdłuż linii rzęs narysuj kreskę, użyj wydłużającej maskary i pomaluj brwi. Makijaż jest gotowy!

Przydatne triki maskowania opadającej powieki

Cieniami w ciemnych kolorach zaakcentuj ruchomą i nieruchomą powiekę. Kosmetyk rozetrzyj nad załamaniem, by „przesunąć” granicę zachodzącej powieki. Stosuj produkty w matowych odcieniach, które nie będą uwypuklały mankamentów aparatu wzroku. Jasne cienie nałóż w wewnętrznych kącikach i tuż pod łukiem brwiowym. Dokładnie wytuszowane rzęsy optycznie powiększą oczy i zakryją powieki. Kiedy blendujesz cienie i rysujesz kreskę na powiekach, pamiętaj, że pędzel powinnaś kierować do góry. Produkty „wyciągnięte” w tym kierunku sprawią, że twoje oczy będą wyglądały na większe. Wyreguluj, pomaluj i wymodeluj brwi. To one stanowią oprawę całej twarzy i mogą odwrócić uwagę od opadających powiek. Linię wodną pomaluj jasną kredką, dzięki czemu twoje oczy staną się większe.

Naturalne kosmetyki do włosów – porady, przepisy, opinie
Czas na gładką skórę! Depilacja pastą cukrową: instrukcja + przepis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *