Peeling cukrowy: jak zrobić, czy warto, domowe receptury!
Wszystko, co powinnaś wiedzieć o peelingach!
Jestem maniaczką oczyszczania twarzy kosmetykami o najróżniejszej postaci. Uwielbiam stosować je zarówno na całe ciało, jak i na samą twarz. Przetestowałam już setki produktów złuszczających, a moje doświadczenia znajdziecie w dziesiątkach recenzji.
Dziś chciałabym opowiedzieć, czy warto stosować peelingi, jak wykonywać je poprawnie i jakie są sprawdzone domowy przepisy na peeling cukrowy.
Jak działa peeling cukrowy?
To przede wszystkim świetny produkt złuszczający, dlatego szczerze polecam włączenie go do swojej codziennej pielęgnacji. Wykonanie peelingu skóry przynajmniej raz na tydzień pozwoli zapomnieć o szorstkiej skórze. Warto wiedzieć, że dobrze wykonany peeling:
- oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, sebum, makijażu (na twarzy),
- przyspiesza złuszczanie zrogowaciałego, martwego naskórka,
- zapewnia gładkość, miękkość i dodaje skórze blasku.
Dla kogo polecane są peelingi?
Peeling cukrowy to zabieg idealny dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie swojej skóry, wygładzić ją i odmienić jej wygląd. Trzeba oczywiście dobrać wielkość drobinek peelingujących (cukru) do potrzeb i wrażliwości swojej skóry. Łatwiej powiedzieć o przeciwwskazaniach do stosowania peelingów. Nie jest to metoda dobra np. dla cery trądzikowej. Peeling może w takim przypadku rozprzestrzeniać na całą twarz bakterie powodujące trądzik i zaogniać problem. Nie należy stosować peelingów także, kiedy nasza skóra jest maksymalnie nadwrażliwa i łatwa do podrażnienia. W każdym innym przypadku można spróbować peelingu.
Jak wykonać peeling cukrowy?
Prawidłowo wykonany peeling cukrowy przynosi ulgę naszej skórze, odciąża ją z nadmiaru zanieczyszczeń, sebum i martwego naskórka. To same korzyści dla naszej cery, która za wszystkie peelingi cukrowe odwdzięczy się zdrowiem, blaskiem i jedwabistą gładkością.
Oto najważniejsze zasady stosowania peelingu cukrowego:
- nie nadużywaj peelingów (wykonuj je co najwyżej raz w tygodniu);
- do twarzy używaj tylko delikatnych peelingów o mniejszych cząstkach;
- złuszczaj skórę lekko masując, aby nie podrażnić i nie uszkodzić naskórka;
- jeśli jakiś peeling cukrowy nie jest dla Ciebie odpowiedni, odstaw go.
Domowy peeling cukrowy to naturalne i tanie rozwiązanie. Jest równie skuteczny, jak ten kupny, o czym nie raz się przekonałam. Każdy poradzi sobie z jego wykonaniem, a zrobienie go na bazie np. ulubionego, naturalnego olejku, zapewni naszej skórze nie tylko złuszczenie, ale również odżywienie w tym samym czasie. Domowe peelingi cukrowe to mój ulubiony sposób pielęgnacji skóry. Do ciała używam brązowego cukru gruboziarnistego (biały cukier jest niezbyt zdrowy nawet dla skóry) i oleju kokosowego. Natomiast do dużo delikatniejszej cery wykorzystuję olej ze słodkich migdałów i drobno zmielony cukier. Efekty? Genialne!
Dodaj komentarz