Farbowanie włosów w domu – za i przeciw

Opublikowane w: Pielęgnacja

W życiu (prawie) każdej kobiety przychodzi taki czas, że chce zmienić coś w swoim wyglądzie. Z reguły pada na włosy i zmianę ich koloru. Pojawia się dylemat, czy oddać się w ręce profesjonalisty, czy przefarbować się w domu. Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto poznać wszystkie za i przeciw domowej koloryzacji. Czy warto robić to samemu?

Farbowanie włosów to jeden z popularniejszych sposobów na odmianę swojego wyglądu. Dla wielu kobiet zmiana koloru to najprostsza droga do tego, żeby poprawić sobie humor i poczuć się ze sobą lepiej – często więc decydują się na farbowanie we własnym zakresie. Tę decyzję warto jednak przemyśleć, bo plusy i minusy farbowania włosów w domu się wyrównują. Bez odpowiedniego przygotowania może się okazać, że efekt nie będzie satysfakcjonujący, a my popsujemy sobie humor, zamiar go poprawić.

Jakie zalety ma farbowanie włosów w domu?

+ Domowa koloryzacja jest tańsza.

Nie ma się co oszukiwać. Farbowanie włosów w domu jest dużo tańsze, bo ponosimy właściwie tylko koszt produktów. Nie płacimy za wykonanie usługi i za dojazd do fryzjera, więc jest to oszczędność. Czasami jednak tylko pozorna, bo jeśli domowa koloryzacja się nie powiedzie…

+ Sami decydujemy o tym, jak farbujemy włosy.

Dla osób mało asertywnych dużym problemem w wizytach u fryzjera jest to, że nie potrafimy przekazać, jaki mamy pomysł na naszą fryzurę. Nie umiemy też odmówić fryzjerowi, gdy przekazuje swoje propozycje, a w efekcie kończymy z fryzurą, która nam się nie podoba. Jeśli zdecydujemy się na farbowanie włosów w domu, nie ma tego problemu, bo o efektach decydujemy wyłącznie my.

+ Nie musimy umawiać się na wizyty u fryzjera.

Farbując włosy w domu, nie musimy też tracić czasu na umawianie się do fryzjera i wycieczki do salonu. Stracimy mniej czasu, bo pomiędzy nałożeniem farby a jej zmyciem możemy ogarnąć parę domowych obowiązków albo obejrzeć serial. Wyjście do fryzjera na miasto zawsze oznacza stratę połowy dnia, więc oszczędność czasu przy farbowaniu we własnym zakresie jest duża.

+ Nie występuje problem w komunikacji z fryzjerem.

Kolejnym plusem farbowania włosów w domu jest brak problemu z komunikacją. Bardzo często to, że nie jesteśmy zadowoleni z usługi fryzjerskiej, nie jest winą fryzjera, ale tego, że nie potrafiliśmy się porozumieć i znaleźć wspólnego języka. Jeśli farbujemy włosy samodzielnie, unikamy tego problemu.

Uwaga! Minusy farbowania włosów w domu

– Trudno o precyzyjne dobranie proporcji farby.

Choć może się wydawać, że farbowanie włosów nie jest niczym trudnym, to fryzjerzy są niczym alchemicy: posiedli wiedzę tajemną o sporządzaniu mikstur. Jeśli mamy choć odrobiny wiedzy z zakresu fryzjerstwa, trudno będzie nam przyrządzić farbę, która zadziała tak, jak będziemy tego oczekiwali. Liczą się proporcje użytych składników, a nawet odpowiedni czas.

– Możemy dobrać niewłaściwe produkty do typu włosów.

Kolejną ważną kwestią jest dopasowanie używanych produktów do problemów z włosami. Każdy włos jest inny: ten, który jest zniszczony, wymaga szczególnego przygotowania przed koloryzacją. Tylko fryzjer ma wiedzę na temat tego, jak przeprowadzić farbowanie na różnych rodzajach włosów, aby efekty były dobre. Samodzielnie możemy niestety dobrać niewłaściwie kosmetyki.

– Efekt może być inny niż się tego spodziewaliśmy.

Wszystko to składa się na fakt, że przy nieodpowiednim przygotowaniu, złych produktach, źle przygotowanej mieszance możemy skończyć z włosami, których wygląd daleko odbiega od tego, jaki był nasz zamysł. Dobry fryzjer wie, jak kontrolować działanie farby przez odpowiedni czas, temperaturę itd. Kupienie farby, która ma dawać modny siwy odcień włosów, wcale nie oznacza, że na każdych włosach ten efekt będzie taki sam.

– Możemy zniszczyć swoje włosy.

Wszystkie te działania mogą przyczynić się do tego, że ostatecznie domowa koloryzacja zakończy się zniszczeniem naszych włosów. Decydując się na farbowanie w salonie fryzjerskim minimalizujemy ryzyko, że coś pójdzie nie tak. Warto pamiętać, że czasami lepiej zapłacić więcej i pójść do fryzjera, niż skończyć ze zniszczonymi włosami, które później trudno odbudować.

Te 5 rzeczy niszczy waszą cerę !
Cassia na włosy – mój sposób na naturalne wzmocnienie i ozłocenie włosów 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *