Jak dbać o włosy, kiedy śpisz?

Opublikowane w: O włosach
Co robić przed snem, aby zadbać o włosy?

Cześć!

Czy wiesz, że o włosy powinnaś dbać nie tylko w ciągu dnia, tuż przed snem lub zaraz po przebudzeniu się, lecz także w nocy? Jak to zrobić? Zastosuj się do porad, które opisuję w tym poście, a twoje włosy cały czas będą ładne i zdrowe. Zapraszam wszystkie początkujące włosomaniaczki do lektury.

Wyczesana fryzura

Zanim pójdziesz spać, dokładnie rozczesz włosy. Wyczesz wszystkie kołtuny i rozplącz pasemka. Dzięki temu w nocy włosy nie będą się plątać, a rankiem będziesz miała mniej pracy przy ich układaniu i czesaniu. Aby ułatwić sobie wieczorne szczotkowanie, możesz użyć preparatu ułatwiającego ten zabieg.

Zwiąż włosy

Przed snem warto związać włosy w luźny warkocz. Dzięki temu unikniesz uszkodzeń oraz elektryzowania i puszenia się włosów z jednej strony, a z drugiej rano uzyskasz ładnie pofalowane włosy. Jeśli naprawdę chcesz rano mieć taką fryzurę, to przed snem w pasemka wetrzyj nawilżający kosmetyk do stylizacji. Warkocz równie dobrze możesz zastąpić kokiem na środku głowy.

Czym spiąć włosy?

Do spinania i związywania włosów używaj tylko miękkich i luźnych frotek lub gumek bez żadnych metalowych dodatków. Nie stosuj także metalowych spinek, twardych opasek i innych gadżetów, które mogłyby uszkodzić włosy lub skórę głowy. Jeżeli już związujesz włosy do snu, to pamiętaj, żeby zrobić to delikatnie. Fryzura nie może nadwyrężać cebulek włosowych, co doprowadziłoby do wypadania włosów.

Zadbaj o komfort snu

Jeśli prawie do zera chcesz zmniejszyć ryzyko uszkodzenia włosów, to na poduszki i kołdrę załóż jedwabne poszewki. Mają gładką powierzchnię i są przyjemne w dotyku nawet dla włosów. Nie wybieraj tych z guzikami lub suwakami, o które mogą zahaczyć pasemka, skołtunić, a nawet wyrwać.

Suche czy mokre?

Na koniec pamiętaj, żeby nigdy nie spać z mokrymi włosami. Wilgotne pasemka są bardzo podatne na uszkodzenia, a łuski włosowe mocno odchylone. Poza tym w zawilgoconej poszewce mogą namnażać się zarazki, które przedostaną się na skórę głowy i wywołają stan zapalny. Dlatego zawsze przed snem pozwól włosom wyschnąć naturalnie lub wysusz je suszarką.

Jak leczyć bliznowce? Charakterystyka, przyczyny, zabiegi
Błoto z Morza Martwego – zastosowanie i właściwości w kosmetyce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *