Jak olejować włosy na mokro?

Opublikowane w: O włosach | Pielęgnacja

Hej kochani! Czy znacie już taki termin jak „olejowanie włosów”?  Wiem, że z pewnością większość tak, ponieważ to obecnie jedna z najsłynniejszych i najdoskonalszych metod odżywiania włosów w domu. Olejowanie włosów jest znane od stuleci, a w Indiach mają je w ofercie największe i najbardziej prestiżowe salony fryzjerskie. Ale nie musicie jechać do krajów orientu, żeby przekonać się, jak świetnie działa na włosy olejowanie. Opowiem wam, jak olejować włosy w domu i jakie metody dają najwięcej korzyści włosom. Zapraszam!

Co to jest olejowanie włosów?

To bardzo nieskomplikowane: olejowanie to odżywianie włosów olejami. Nakładamy olejek na włosy, tal jak maskę lub odzywkę. Z tym że trzyma się go nieco dłużej — minimum 30 minut. Następnie wystarczy spłukać i umyć włosy. To taka najbardziej ogólna definicja.

Jaki olej do olejowania włosów

Olejek do olejowania powinien być dobrej jakości – jeśli myślicie o oleju kuchennym — natychmiast porzućcie tę myśl. Musi to być olej nierafinowany, tłoczony na zimno. Najlepiej certyfikowany, boi itd. Taki oelj zachował po prostu swoje cenne mikroelementy i kwasy tłuszczowe omega. Na początek polecam wam dobry olej arganowy lub jojoba — nadają się do wszystkich rodzajów włosów.

Olejowanie włosów na mokro — dwa sposoby

Jaka metoda olejowania włosów jest najlepsza? Oczywiście — tak jak w przypadku masek i odżywek — sprawdzi się kuracja, podczas której wasze włosy są wilgotne. To dlatego, że stają się bardziej chłonne, łuski są rozchylone, wiec włosy bardziej się odżywią, bo więcej składników odżywczych wniknie do wnętrza włosa. Poniżej opisze wad dwa sposoby olejowania włosów na mokro.

OLEJOWANIE METODA 1 – olej jako maska na włosy

Olejowanie ma mokro w najbardziej klasycznej formie. Jest łatwe: myjecie włosy, odciskacie nadmiar włosy w ręcznik, a na wilgotne, rozczesane włosy nakładacie olejek. Na całą długość i na skórę głowy. Masujecie, żeby pobudzić krążenie w skórze, zostawiacie olej an 30 minut (dobrze jest owinąć go w czepek i ręcznik, aby powstał ciepły kompres), po czym spłukujecie, myjecie włosy i suszycie jak zwykle. Łatwe i bardzo odżywcze dla włosów.

OLEJOWANIE METODA 2 – olejowanie w misce

Olejowanie w misce jest chyba jeszcze prostsze. Choć myślę, że daje delikatniejsze efekty. Wygląda tak: bierzecie miskę – na tyle dużą by dało się zanurzyć w niej włosy. Dolewanie tam wodę. Dodajecie 10 ml oleju. Zanurzacie włosy. Trzymacie chwilę, a następnie spłukujecie, myjecie je i suszycie tak jak przy metodzie pierwszej. To szybkie odżywienie dla włosów, choć oczywiście mniej efektowne niż poprzednie, ponieważ włosy krócej chłoną olejek, więc są nieco mniej odżywione.

Która z metod olejowania włosów na mokro podoba Wam się najbardziej? Czy już próbowaliście kiedyś olejowania? Jaki olejek wybraliście dla swoich włosów? Jakie efekty uzyskaliście? Napiszcie w komentarzu!

Szybki i trwały makijaż – poznaj moje sposoby
Objętość jak marzenie – Nanoil Hair Volume Enhancer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *