Jak poprawnie konturować twarz? Moje wypróbowane triki

Opublikowane w: Makijaż | Porady i wskazówki
konturowanie twarzy

Cześć dziewczyny!

Konturowanie twarzy jest ostatnio bardzo modne. Dzięki korektorom, pudrom, bronzerom i różom nasze buzie wyglądają bardzo ładnie. Niestety dobre kosmetyki to nie wszystko. Cały sekret tkwi w technice ich nakładania. Dlatego dziś opiszę Wam, jak modeluję twarz.

Czym jest konturowanie?

Konturowanie (modelowanie) twarzy to nic innego jak korygowanie lub udoskonalanie jej wyglądu. Za pomocą kolorówki możemy ją wyszczuplić lub pogrubić. Stosując kosmetyki w jasnych odcieniach uwydatniamy atuty buzi, a używając produktów o ciemnej barwie, zakrywamy mankamenty. Dużą rolę odgrywają też pędzle do makijażu. Ich rozmiar powinien być dobrany do tej partii twarzy, którą chcemy wymodelować. Duże i puchate aplikatory są idealne do malowania policzków, czoła i skroni. Małe i spiczaste pędzelki świetnie sprawdzą się przy konturowaniu nosa, brody i okolic oczu.

Jakie błędy popełniamy podczas konturowania twarzy?

1. Umiar i umiejętności

W konturowaniu twarzy najważniejsze są dwie zasady: odcienie kosmetyków i aplikowanie ich w odpowiednich miejscach na twarzy oraz umiar w stosowaniu produktów. Zapamiętaj, że rozjaśniasz te części twarzy, które chcesz uwypuklić, a przyciemniasz to, co musisz zakryć. To po pierwsze. A po drugie, im mniej kosmetyku na skórę zaaplikujesz, tym łatwiej będzie ci go rozetrzeć. Stosując mniejsze lub większe pędzelki, dokładnie naniesiesz kosmetyki, zapobiegając tym samym pojawieniu się plamek i smug.

2. To nie ten pędzel!

Jak pisałam wcześniej, do konturowania twarzy używa się zupełnie innych pędzli niż do nakładania podkładu i pudru. Służą do tego precyzyjne aplikatory, pędzle ze ściętym pod ukosem włosiem lub gąbeczki. Pamiętaj, żeby podczas modelowania twarzy bardzo dokładnie rozetrzeć wszystkie kosmetyki. Jeżeli na pędzel nabrałaś za dużo produktu, wytrzyj włosie o dłoń.

3. Konturowanie a kształt twarzy

To, w jakich miejscach nanosisz kosmetyki, powinno być uzależnione od kształtu twojej twarzy. Zupełnie inaczej konturuje się owalną twarz (uważaną przez wizażystów za idealną) i twarz kwadratową. Zazwyczaj jaśniejsze produkty aplikuje się na łuk Kupidyna, grzbiet nosa, kości policzkowe i pod brwiami. Ciemniejsze kosmetyki zaś nakłada się na żuchwę, boki twarzy i skronie.

Uciążliwa skórka pomarańczowa. Jakie są dobre zabiegi na zaawansowany cellulit?
Co w mojej kosmetyczce robi olejek pichtowy? Poznajcie jego właściwości i zastosowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *