5 SPOSOBÓW na zwiększenie objętości włosów. Polecam!

Opublikowane w: Porady i wskazówki

Cześć,

jestem pewna, że wiele z was ma problem z objętością włosów. Na co dzień zajmuję się stylizacją włosów i wiem, że to właśnie cienkie włosy i brak objętości spędzają sen z powiek wielu kobietom.

Jeśli też jesteś w tym gronie, koniecznie sprawdź moje skuteczne sposoby na zwiększenie objętości włosów. Testowałam je na sobie, a mam naprawdę trudne do ułożenia, cienkie i przerzedzone włosy – dlatego wykorzystuję tylko najskuteczniejsze metody, które testuję i udoskonalam aż efekt będzie naprawdę dobry. Nie polecałabym wam byle czego.

A zatem zapraszam na wpis, w którym znajdziecie najlepsze sposoby na dodanie włosom objętości. Sprawdź, które z nich sprawdzą się na waszych włosach, a potem podzielcie się efektami w komentarzach.

Zapraszam do czytania!

JAK DODAĆ WŁOSOM OBJĘTOŚCI?

Wszystko zaczyna się na etapie pielęgnacji, bo prawda jest taka, że najwięcej objętości mają po prostu włosy zdrowe, grube i mocne.

Jeśli jednak nie chcesz czekać na to, aż twoje włosy się zregenerują, możesz poprawić ich wygląd już teraz. Wystarczą proste sposoby na zwiększenie objętości włosów, ale najpierw skompletuj niezbędne akcesoria.

Oto produkty i akcesoria niezbędne w walce o większą objętość włosów:

  • suszarka do włosów;
  • okrągła szczotka do modelowania włosów;
  • duże wałki do włosów;
  • zwiększająca objętość pianka do włosów;
  • lakier utrwalający i dodający objętość;
  • puder do włosów (lub suchy szampon).

Oczywiście nie wszystkie metody zwiększania objętości włosów wymagają zastosowania wszystkich akcesoriów, ale warto mieć je wszystkie. Nigdy nie wiadomo, co sprawdzi się lepiej, gdy włosy stracą objętość i zechcemy je nieco lepiej podkreślić.

MOJE SPOSOBY NA ZWIĘKSZENIE OBJĘTOŚCI WŁOSÓW

Czas na moją piątkę metod, które przetestowałam i mogę polecić z czystym sumieniem każdej dziewczynie o cienkich i mało wyrazistych włosach.

Sposób 1. Mniej kosmetyków

Najczęstszym błędem osób, które mają włosy bez objętości, jest stosowanie dużej ilości kosmetyków do stylizacji w nadziei, że magicznie uniosą i wymodelują nasze włosy. Prawda jest taka, że nadmiar kosmetyków obciąża pasma i odbiera im naturalną objętość. Mniej oleju, mniej serum, mniej pianki – to klucz do tego, że zwiększyć objętość swoich włosów.

Sposób 2. Suszenie na szczotce lub wałkach

Drugi skuteczny sposób na dodanie włosom objętości to suszenie ich przy użyciu dużej okrągłej szczotki do modelowania. Taki prosty gadżet pozwala wyciągnąć włosy, lekko je zakręcić, unieść u nasady i dodać objętości, której brakuje im na co dzień. Warto przetestować ten sposób, choć uprzedzam, że początku ze szczotką mogą być trudne – zanim skoordynujecie swoje ruchy i nauczycie się wyciągać włosy na szczotce bez ich splątywania, może minąć tydzień lub dwa (ja załapałam po 6 myciach).

Sposób 3. Pianka do włosów

Oczywiście nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć też pianki do włosów, czyli tradycyjnego produktu dla osób, które cierpią z powodu fryzury bez objętości. Wystarczy porcja wielkości orzecha włoskiego. Wgnieciona we włosy rękami nada im pożądany kształt, podkreśli skręt loków i oczywiście zwiększy objętość. Grunt to nie przesadzać z ilością.

Sposób 4. Suchy szampon u nasady

Trik, który zdradzałam wam już chyba w którymś z moich wpisów (a może i nie…), to zwiększanie objętości włosów za pomocą suchego szamponu. Może to być zwykły suchy szampon, specjalny puder do włosów albo mąką ziemniaczana i kakao (wersja DIY). Użycie takiego produktu u nasady włosów pomaga pozbyć się obciążającego włosy nadmiaru sebum i potęguje nieco ich grubość. Dzięki temu mają więcej objętości.

Sposób 5. Zmienianie przedziałków

A na koniec moja perełka, czyli szybki sposób na włosy pełne objętości, który wykorzystacie nawet wtedy, gdy pod ręką nie macie żadnego produktu. Wystarczy, że zmienimy przedziałek, np. przerzucając grzywkę z lewej na prawą – to sprawi, że włosy uniosą się u nasady i nabiorą więcej sprężystości.

Jeśli macie swoje ulubione sposoby na zwiększenie objętości włosów, chętnie się dowiem. Być może mnie zainspirujecie!

Maska Nanoil z algami morskimi. To tego potrzebują moje włosy!
Makijaż włosów, czyli mój sposób na włosy „jak od fryzjera” w 5 minut

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *