Światło a makijaż. Jak się umalować, żeby zawsze ładnie wyglądać?

Opublikowane w: Makijaż
Makijaż

Cześć!

Każda stylistka i makijażystka powie ci, że makijaż należy dostosować do okoliczności, a tym samym od światła, które w danym miejscu się znajduje. Sprawdź, jakich technik użyć i które kosmetyki zastosować, żeby ładnie wyglądać.

Światło sztuczne i biurowe

Dużą część życia spędzamy w pomieszczeniach, w których jest niekorzystne dla nas oświetlenie. W biurach i szkołach panuje zazwyczaj chłodne i mocne oświetlenie, podbijające zimne tony cery. To powoduje, że wyglądamy na zmęczone i pobladłe. Na szczęście można temu zaradzić, ale nie przez mocne czerwienie i róże oraz czerń nałożoną na oczy w formie eyelinera lub maskary. W makijażu do pracy lub do szkoły dobrze jest zastosować brązy, odcienie brzoskwiniowe i delikatne róże. Dzięki nim buzia będzie wyglądała na zdrowszą, świeższą, będzie miała cieplejszy koloryt. Światło sztuczne i biurowe powoduje także, że skóra wydaje się być sucha. Warto zatem zastosować kosmetyki o kremowej formule, które zapewnią wygładzenie, nawilżenie i odżywienie.

Światło dzienne

Naturalne światło jest mocno rozproszone i najbardziej korzystne dla naszej skóry pod warunkiem, że umiemy się do niego dostosować. Bardzo ważną sprawą jest nakładanie kosmetyków w minimalnej ilości. Zbyt mocno zmatowiona skóra w naturalnym świetle będzie wyglądała na zmęczoną i starą, a każda niedoskonałość będzie podkreślona. Warto zatem wypróbować korektory i podkłady o lekkiej konsystencji. Takie produkty wyrównują cerę już w bardzo małej ilości. Jeżeli planujesz cały dzień spędzić na świeżym powietrzu, to rano umaluj się przy dziennym świetle. Nie maluj się przy sztucznym świetle, bo efekt może przypominać maskę lub zmieniać kolory twojej skóry.

Światło świec

Ten rodzaj światła jest idealny do zrobienia mocnego makijażu. Przyciemnione światło pozwala zrobić makijaż w stylu glamour, dyskotekowym lub imprezowym. Wykorzystaj dobrze kryjący podkład i produkty matujące. Podkreśl oczy lub usta, niech będą ozdobą całej twarzy. Przydadzą ci się metaliczne cienie, brokat, szminki w ciemnych odcieniach i sztuczne rzęsy.

Makijaż – ważne zasady

  1. Maluj się w świetle, w którym spędzisz większość dnia.
  2. Kiedy kupujesz kosmetyki, to od razu przetestuj je w świetle dziennym.
  3. Jeżeli nie jesteś pewna, w jakim oświetleniu będziesz przebywać, to zrób delikatny makijaż, a wykończ go na miejscu.
  4. W wieczornym makijażu nie przesadzaj z połyskiem – produkt o takim wykończeniu nałóż tylko na powiekach, policzkach lub na ustach.
Jak dostarczyć ciału witaminę D w pochmurne dni i gdy skórę chroni krem z filtrem UV?
Jak zwiększyć przepuszczalność skóry? Zabiegi, które ci w tym pomogą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *