Pielęgnacja włosów cienkich: moja delikatna pielęgnacja

Opublikowane w: O włosach | Pielęgnacja
Pielęgnacja cienkich włosów

Odkąd pamiętam mam niezbyt okazałe włosy i doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak problematyczna może być pielęgnacja cienkich włosów. To podobno domena słowianek, które mają bardzo delikatne pasma. Najczęściej jasne, czyli właśnie takie, jakie ja mam. Wychodzi na to, że brak objętości włosów jest całkiem poważnym problemem.

Przez lata męczenia się z moimi cienkimi włosami wypracowałam sobie już mnóstwo sposobów na to, żeby zapewnić im większą objętość. Zachęcam, żebyście przetestowali któryś z nich, jeśli cienkie włosy to również twój problem!

Co zrobić, żeby DODAĆ swoim włosom objętościom?

  1. Po pierwsze, musisz myć włosy tak często, jak tylko jest to koniecznie. Jeśli cienkie włosy przetłuszczają się bardzo szybko u nasady, powinny być oczyszczane nawet codziennie. Czemu? Zasada jest prosta. Przetłuszczone włosy są cięższe i bardziej przylegają do skóry, a chodzi nam o efekt odwrotny. Żeby zapewnić moim włosom lekkość i świeżość, myję je dużo częściej niż inni.
  2. Po drugie, świadomie wybieraj produkty do pielęgnacji włosów cienkich m.in. szampon oraz odżywki. Ja staram się raczej wybierać kosmetyki do cienkich włosów, bo zawierają mniej olejków i silikonów, które mogłyby obciążyć pasma. Kieruj się przede wszystkim tym, jaki skład ma dany kosmetyk. Odżywka do włosów cienkich raczej nie powinna zawierać wyżej wspomnianych, za to dobrze, jeśli ma w składzie aloes, panthenol i proteiny. To dzięki tym składnikom włosy zyskują gładkość i blask. Ważne też, żeby wybierać tylko odżywki do spłukiwania, które są lżejsze dla włosów.
  3. Po trzecie, zadbaj o technikę mycia włosów. Zawsze staram się robić to najdelikatniej jak się da, czyli np. rozrabiając odrobinę szamponu z wodą przed nałożeniem na włosy. Polecam też, żeby szampon nakładać głównie u nasady włosów i myć głowę delikatnie masując palcami. Cienkie włosy nie powinny być szarpane, dlatego na długości oczyszczam je spłukując szampon z nasady.

Tak właściwie po co inaczej dbać o cienkie włosy?

Jaśniejsze i cieńsze włosy mają mniejszą średnicę niż te, których możemy pozazdrościć brunetkom. To oznacza, że są po prostu delikatniejsze, bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie. Właściwa pielęgnacja takich włosów jest niezbędna, żeby wzmocnić je oraz zapobiec ich osłabieniu.

Powodzenia!

Włosowe porażki. Które produkty nie sprawdziły się na moich włosach?
Miesiąc z życia moich włosów. Czy urosły i są zdrowsze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *